Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Architektura

Zajęcia z architektury zostały wprowadzone do oferty LXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego z inicjatywy Dyrektora - Pani Magdaleny Kochel oraz magistra sztuki, miłośnika architektury i malarstwa, doktorantki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych, absolwentki naszego liceum - Pani Agnieszki Żak - Biełowej, która od samego poczatku je prowadzi.

Program zajęć jest kompilacją wybranych zagadnień przedstawianych na samodzielnych przedmiotach Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Dzieli się na trzy częśći:

- Historię architektury europejskiej - podczas której uczniowie mogą zapoznać się z historią poszczegółnych obiektów architektonicznych Europy

- Rysunek architektoniczny - podczas którego uczniowie uczą się podstaw rysunku, w tym rzutów architektonicznych, odwzorowania szczegółów itp.

- Leksykon architektury - podczas którego uczniowie zapoznawani są z terminologią używaną w architekturze, np. czym jest nazwek, rzygacz, krepidoma, akroterion.

Całość zajęć ma za zadanie wyposażyć ucznia klas plastycznych w podstawową wiedzę związaną z architekturą, a także wspomaga szereg przedmiotów związanych z malarstwem, rysunkiem czy historią sztuki, które w obliczu dalszych kierunków kształcenia młodych absolwentów liceum są podstawową wiedzą.

Data dodania: 2019-12-10 11:01:44
Data edycji: 2019-12-10 11:02:03
Ilość wyświetleń: 68

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook