Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

KLASA SPORTOWA Z TENISEM

KLASA SPORTOWA ze specjalnością tenis ziemny

 

powstała  w roku 2014 roku z inicjatywy Pani Magdaleny Kochel - Dyrektora Zespołu Szkół nr 121 w Warszawie oraz Pana Piotra Szkiełkowskiego - Prezesa Warszawskiego Towarzystwa Sportowego „DeSki” z myślą o połączeniu dwóch najważniejszych rzeczy w życiu młodych ludzi: nauki i aktywności fizycznej.

 

Uczęszczanie do klasy sportowej ma za zadanie wspierać zawodników w realizacji marzeń związanych z uprawianiem trudnej i wymagającej dyscypliny, jaką jest tenis ziemny. Głównym zamysłem projektu jest pogodzenie wysokiego poziomu szkolenia sportowego z wysokim poziomem edukacji licealistów.

 

Jesteśmy jedyną placówką w Warszawie, która stworzyła unikalny w skali miasta system łączenia nauki i treningu tenisa ziemnego, co wpływa pozytywnie na uczniów wszystkich klas. Uczniowie klasy trenują w ramach przewidzianych w planie lekcji zajęć odbywających się na profesjonalnych kortach tenisowych w pobliżu szkoły w Warszawskim Towarzystwie Sportowym "DeSki" przy ulicy Zaruskiego 8.

 

Doświadczenia zdobyte w trakcie prowadzenia klasy na poziomie gimnazjum chcemy przekuć w sukces klasy sportowej w liceum. 

 

Nauczyciele kierunkowi:

 

  • Jarosław KRAJOWSKI - KUKIEL - trener tenisa I klasy, nauczyciel wychowania fizycznego z przygotowaniem pedagogicznym, trenuje młodych tenisistów od 1983 roku  - w klubach sportowych Legia, Warszawianka, jako trener koordynator OSSM PZT, z którym współpracował w latach 1999 - 2014. Obecnie współpracuje z Warszawskim Towarzystwem Sportowym ”DeSki". W pracy trenerskiej stawia przede wszystkim na kształtowanie charakteru zawodników. Uważa, że zwycięstwo to suma dobrej kondycji psychicznej i fizycznej, woli walki i solidnej, systematycznej pracy.
  • Waldemar Kwiatek - nauczyciel wychowania fizycznego, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Instruktor piłki siatkowej oraz menadżer sportu. Regularnie i chętnie uczestniczy w licznych konferencjach, szkoleniach i warsztatach z zakresu gier zespołowych oraz przygotowania motorycznego, stale podnosząc swoją wiedzę i umiejętności. Entuzjasta sportu i zdrowego stylu życia. Jego pasją są sporty siłowe z naciskiem na trening funkcjonalny oraz medyczny. W „Sobieskim” odpowiada za przygotowanie reprezentacji szkolnej do rozgrywek Śródmiejskiej Ligi Piłki Siatkowej.

 

Data dodania: 2020-03-05 22:04:40
Data edycji: 2020-03-06 11:04:22
Ilość wyświetleń: 1518

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook