• dzienotwartyslajd.jpg
  • frontbudynkuwiosna.jpg

Karta ucznia ZTM

  

W związku z planowanym przez władze m.st. Warszawy od dnia 1 września 2017 r.
rozszerzeniem katalogu osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów

o dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów, uprzejmie informujemy,że w dniach 10 - 12 kwietnia 2017 r. będziemy zbierać od Państwa wypełnione prawidłowo wnioski o wyrobienie "Karty Ucznia".
Uczniowie klas I i II naszego Gimnazjum otrzymają wnioski od wychowawców w dniu 7.04.2017 r.

informacje dla rodziców          wniosek              wzór wypełnionego wniosku

Dzień otwarty w Sobieskim

            23 marca "Sobieski" jak co roku zapełnił się tłumem kandydatów, rodziców oraz innych zainteresowanych osób. Rozpoczął się dzień otwarty, którego inauguracja miała miejsce na sali gimnastycznej, gdzie przybyłych gości powitała dyrekcja oraz zebrane tam grono pedagogiczne.

            Prowadząca to wydarzenie uczennica niezwykle tajemniczo zapowiadała każdą z przemawiających osób, intrygując tym swoich słuchaczy. Zgromadzeni goście mieli okazję dowiedzieć się wielu informacji o szkole oraz posłuchać o każdym profilu, który znajduje się w jej aktualnej ofercie. Każdy z  nauczycieli danego profilu scharakteryzował go, wymienił co wyróżnia go na tle innych szkół i opowiedział o występujących w nim nowościach, jakie niesie ze sobą nowy rok edukacji. Dodatkowo elementem opisu profilu muzycznego był występ szkolnego chóru, zostały również przedstawione różnorakie prezentacje. Następnie kandydaci mieli okazję przespacerować się po szkole, odwiedzając interesujące ich klasy, smakując różnych przekąsek, eksperymentując w laboratorium lub próbując wielu innych atrakcji. Na każdym kroku obecni byli uczniowie, którzy odpowiadali na nurtujące pytania oraz opowiadali z własnego doświadczenia jak wygląda życie szkolne w Sobieskim. W klasach obecni byli nauczyciele, którzy już bardziej szczegółowo objaśniali tok nauczania w danej klasie.

            Atmosfera panująca podczas tego dnia była wprost niesamowita, a tworzyli ją właśnie uczniowie, obdarowując przybyłe osoby choćby przyjaznym uśmiechem czy miłym słowem. Kandydaci byli pozytywnie zaskoczeni warunkami panującymi w szkole oraz różnorodnością ofert edukacyjnych. Miejmy nadzieję, że nie zawiodą się ze swoimi optymistycznymi wrażeniami.

Sukcesy łyżwiarzy

Uczniowie: Martyna Wąsińska, Antonina Ziendara, Wiktoria Kanigowska, Alicja Smaga, Natalia Koziejowska, Maria KUdła, Maja Marczak i Jan Kołakowski  z klasy I i II A /GIM uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadze Młodziezy w Krynicy Zdrój.

 

Uczeń Jan Kołakowski z klasy I A/GIM zdobył brązowy medal. Uczniowie szkoły przyczynili się ponadto do zdobycia przez województwo mazowieckie I miejsca w kategorii łyżwiarstwo figurowe. 

 

Uczniowie Martyna Wąsińska, Wiktoria Kanigowska, Maja Marczak i Jan Kołakowski, którzy reprezentują barwy Uczniowskiego Klubu Łyżywiarstwa Figurowego "Ochota" przyczynili się do zdobycia przez klub I miejsca w klasyfikacji klubowej w Polsce w łyżwiarstwie figurowym. 

 

Dzień otwarty dla gimnazjalistów

Szanowni Państwo,

informujemy, że dnia 23 marca 2017 roku oraz 6 kwietnia 2017 roku o godzinie 18:00 odbędzie się w naszej szkole DZEIŃ OTWARTY dla kandydatów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Podczas spotkania będzie możliwość porozmawiania z nauczycielami, uczniami oraz będą Państwo mogli zwiedzić szkołę. 

Szczegóły na temat profili znajdą Państwo w zakładce REKRUTACJA. Terminy rekrutacyjne będą znane po opublikowaniu Zarządzenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty, najpóźniej 15 kwietnia 2017 roku. 

 

Sukces uczennicy Antoniny Ziendary

W ostatnim czasie uczennica klasy 2 A/GIM Antonina Ziendara odniosła dwa sukcesy związane z dyscypliną, którą trenuje - łyżwiarstwem:
- 2 miejsce w ogólnopolskich zawodach o Kryształowy Dzban Krynicy - Zdroju w kategorii Solistek klasy Novice Advanced II,
- 2 miejsce w ogólnopolskich zawodach o Puchar Gdańska w kategorii Solistek klasy Novice Advanced II.
Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

PROJEKT UNIJNY "DOBRY START"

logo UE rgb 1

PROJEKT UNIJNY "CHWYTAM ZMIANĘ"

logo UE rgb 1

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE I PRZETARGI

Dostawa i dystrybucja energii cieplnej dla Zespołu Szkół nr 121 w Warszawie:

Ogłoszenie o zamówieniu - kliknij, aby pobrać

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia - kliknij, aby pobrać

Odpowiedzi do pytań - kliknij, aby pobrać

Ogłoszenie o unieważnieniu przetargu - kliknij, aby pobrać 

 

Zamówienie opublikowane w BZP o numerze 9885-2017 zostało umieszczone omyłkowo i jest nieaktualne. Obowiązuje zamówienie o numerze 8342-2017 z dnia 16.01.2017r. 

SOBIESKI Z LOTU PTAKA

Najnowsze na szkolnym blogu

buttony left

PARTNERZY

  8449 logo b

Warszawskie Towarzysztwo Sportowe "DeSki"

  551085 412587622111561 517613168 n

Fundacja Towarszystwo Wioślarskie "Syrenka"

asp warszawa

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

6 01

Teatr Wielki
OPERA NARODOWA

customLogo  

 Poradnia
Psychologiczno - Pedagogiczna nr 11

instytutturecki  

 Centrum Kultury Tureckiej w Warszawie

  kmdlogonowe

Koło Młodych Dyplomatów
Uniwersytet Warszawski

  sggw

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Swiat na Tak 

 Fundacja "Świat na Tak"