Początkiem historii LXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Warszawie jest rok 1916 kiedy to warszawski magistrat podpisał zgodę na budowę nowej szkoły na terenie Powiśla Czerniakowskiego.

Do budowy okazałego gmachu przystąpiono na przełomie lat 1927/1928, korzystając z funduszy uzyskanych ze zbiórek wśród żołnierzy. Budynek szkoły został oddany do użytku w 1928 roku – mieścił on wtedy Szkołę Podstawową im. Józefa Piłsudskiego. Do wybuchu wojny w budynku znajdowały się jeszcze trzy szkoły – Szkoła Podstawowa nr 186, Szkoła Podstawowa nr 187 oraz Szkoła Podstawowa nr 93. Budynek bez większych zniszczeń przetrwał Powstanie Warszawskie oraz w dalszym ciągu pełnił swą pierwotną funkcję. Wznowienie nauki nastąpiło już w marcu 1945 roku. Była to pierwsza szkoła, która wznowiła naukę w powojennej Warszawie. Przejściowo budynek szkoły gościł wiele szkół warszawskich, m.in. Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego czy Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego.W kolejnych latach dodatkowo w budynku przy ul. Czerniakowskiej 128 mieściło się Liceum Pedagogiczne dla Nauczycieli a następnie Liceum Pedagogiczne dla Wychowawczyń Przedszkoli im. Marii Weryho - Radziwiłłowiczowej. Szkoła Podstawowa nr 186 działała natomiast aż do 1983 roku, kiedy to cały budynek zajęło Liceum Pedagogiczne. W 1984 roku połączono nowo powstałe Studium Nauczania Początkowego i Studium Wychowania Przedszkolnego w Studium Nauczycielskie nr I (od 1992 roku do 2015 funkcjonujące jako Kolegium Nauczycielskie).

Szkoła współcześnie:
1 września 1991 roku powołano do życia LXXV Liceum Ogólnokształcące. Dyrektorem szkoły został dr Edward Zegadło. Nadanie imienia szkole nastąpiło trzy lata później – 14 kwietnia 1994 roku liceum otrzymało imię Jana III Sobieskiego.
W kolejnych latach szkoła rozwijała się, powoływała nowe oddziały, uatrakcyjniała swoją ofertę edukacyjną. W latach 2011 - 2013 budynek przeszedł kompleksowy remont podczas którego dokonano wymiany wszystkich instalacji, dobudowy dwóch kondygnacji (zgodnie z opinią Stołecznego Konserwatora Zabytków zalecającą odtworzenie stanu sprzed wojny). Budynek został wyposażony we wszystkie niezbędne sprzęty, m.in. tablice multimedialne, komputery, szafki szkolne, meble, itp. Obecnie szkoła jest jedną z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych placówek w Warszawie.
Z dniem 1 września 2012 roku Rada Miasta Warszawy powołała do życia Gimnazjum nr 166. 1 września 2013 roku powołano do życia Zespół Szkół nr 121 w Warszawie, w skład którego weszło LXXV Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego oraz Gimnazjum nr 166. Dyrektorem szkoły od 2013 roku jest mgr Magdalena Kochel, którą wspierają mgr Monika Ciulak oraz mgr Ronald Parzęcki. Od dnia 1 września 2017 roku w wyniku reformy systemu oświaty Gimnazjum nr 166 zostało włączone do LXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego.

0551b7a733

fffa2306df

ea736edfc4

Dostawa i dystrybucja energii cieplnej dla Zespołu Szkół nr 121 w Warszawie:

Ogłoszenie o zamówieniu - kliknij, aby pobrać

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia - kliknij, aby pobrać

Odpowiedzi do pytań - kliknij, aby pobrać

Ogłoszenie o unieważnieniu przetargu - kliknij, aby pobrać

Zamówienie opublikowane w BZP o numerze 9885-2017 zostało umieszczone omyłkowo i jest nieaktualne. Obowiązuje zamówienie o numerze 8342-2017 z dnia 16.01.2017r.