plakat b

 

oferta B

 

Klasa BIOLOGICZNO - CHEMICZNA to

najlepsze miejsce dla pasjonatów. Klasyczna wiedza z biologii i chemii uzupełniona zajęciami laboratoryjnymi skorelowanymi z podstawą programową i zdobywaną wiedzą z zakresu nauk przyrodniczych pozwala na kompleksowe poznanie procesów zachodzących w naszym świecie oraz w ciele człowieka.

Uczniowie klasy biologiczno - chemicznej biorą udział w szeregu zajęć związanych z szeroko rozumianym człowiekiem, przyrodą, etc, W latach 2014 - 2017 uczniowie odwiedzili: laboratoria naukowe na Uniwersytecie Warszawskim, mieli okazję poznać pracę w prosektorium, poznali dzikie ptaki dzięki współpracy ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego, nauczyli się profesjonalnie zajmować zwierzętami, wiedzą kim jest kynolog.

Uczniowie klasy biorą udział w zajęciach z ratownictwa medycznego, przechodzą szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, mają okazję brać udział w zawodach, szkoleniach. Jednocześnie stają się wielkimi pasjonatami - zajmują się szkolnym patio, jak trzeba to sadzą drzewa, organizują wybiegi dla psów w szkole podczas Magii Natury, robią syntetyczny kawior, rozmawiają po łacinie. Przede wszystkim kompleksowo przygotowują się do zdania egzaminu maturalnego z przedmiotów rozszerzonych, ponieważ wielu z nich marzy o karierze związanej z medycyną lub weterynarią.

 

Nauczyciele zajęć kierunkowych:

 • Teresa KARPINIAK – nauczyciel biologii, przyrody i zajęć laboratoryjnych w „Sobieskim” od 2012 roku, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie doktorantka Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, przygotowuje rozprawę doktorską „Wybrane wskaźniki immunoendokrynologiczne i biochemiczne we krwi i ślinie zawodników i zawodniczek uprawiających sporty walki”.
 • Michał WOŹNIAK – nauczyciel chemii, przyrody i zajęć laboratoryjnych w „Sobieskim” od 2014 roku, magister chemii.
 • Dorota KOZŁOWSKA – nauczyciel języka hiszpańskiego oraz języka łacińskiego dla przyrodników i etyki w „Sobieskim”.

Wychowawcy klasy:

 • B (2016 – 2019) – Teresa KARPINIAK
 • B (2015 – 2018) – Anna SUŁKOWSKA, Dorota ZYGMUNTOWICZ
 • B (2014 – 2017) – Małgorzata SIENKIEWICZ
 • B (2013 – 2016) – Dorota KOZŁOWSKA

biologiczna 5

 

 biologiczna 4

 

biologiczna 1

 

 • Zdjecie0526

  Zdjecie0469

   DSC5471

 

 DSC5482