plakat c

 

 

 

oferta c

 

Klasa FILMOWA

jest innowacyjnym projektem łączącym w sobie nauczanie języka polskiego i języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, naukę trzeciego wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, edukację filmową obejmującą historię filmu i estetykę obrazu filmowego w dziedzinie filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych oraz warsztaty filmowe i fotograficzne i zajęcia w szkolnym studiu dźwiękowym.

Uczniowie klasy filmowej będą rejestrować i montować własne filmy i animacje, realizować projekty fotograficzne, poznawać tajniki kreacji i realizacji dźwięku w szkolnym studiu dźwiękowym, oglądać i analizować najbardziej inspirujące filmy w dziejach kinematografii, uczestniczyć w projektach Warszawskiego Festiwalu Filmowego, zwiedzać łódzkie muzea kinematografii i animacji, organizować międzyszkolne konkursy filmowe.

Żyjemy w świecie obrazów. Śnimy i wspominamy obrazami. Filmy pozwalają nam je wybierać, zestawiać i tworzyć na nieskończenie wiele sposobów. Wystarczy zajrzeć do kina, by rozpocząć podróż do światów, których nigdy moglibyśmy nie spotkać. Czyż nie wspaniale byłoby spędzać lekcje na eksplorowaniu niezwykłego uniwersum X muzy? Zapraszamy do klasy filmowej prawdziwych fanów kina, którym nieobojętne są słowa postaci Georgesa Mélièsa z filmu Hugo i jego wynalazek

My friends, I address you all tonight as you truly are; wizards, mermaids, travelers, adventurers, magicians...
Come and dream with me…

 

DSC 0623 1

 

DSC 0645 1

 

DSC 0594 1

 

Koordynator profilu i nauczyciele prowadzący zajęcia kierunkowe:

  • Małgorzata GODLEWSKA - polonistka w "Sobieskim"od 2013 roku; absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Szczecińskiego i studiów podyplomowych w zakresie historii w Instytucie Historycznym oraz glottodydaktyki polonistycznej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego; pasjonatka fotografii i filmu, zwłaszcza twórczości Pedro Almodóvara, Stephena Daldry’ego i Alejandra Gonzáleza Iñárritu; ceni sztukę operatorską Janusza Kamińskiego (m.in. za efekt bleach bypass), Roberta Richardsona, Rogera Deakinsa i Emmanuela Lubezkiego; nieustannie poszukuje nowych inspiracji w świecie obrazu.

  • Wojciech DOMALEWSKI - absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, nauczyciel informatyki w "Sobieskim" od 2002 roku,  współtwórca Szkoły Otwartej, współpracownik Piwnicy Artystycznej Kurylewiczów. Wielbiciel filmów Kim Ki-duka i Anh Hung Trana. Dokumentalista. 

  • Katarzyna LENARCZYK - od 2012 roku nauczyciel języka angielskiego i realizacji studyjnej w "Sobieskim". Magister sztuki, absolwenta Wydziału Rezyserii Dźwięku na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Dźwiękowiec z dziesięcioletnią praktyką zawodową. Interesuje się estetyką dzieła filmowego, obroniła pracę magisterską o postmodernistycznej estetyce filmów Davida Lyncha. Wielbicielka filmowej klasyki: wysmakowanego kina Stanleya Kubricka, mistrzowskiej narracji Romana Polańskiego i Francisa Forda Coppoli, bezkompromisowości Michaela Haneke.
    W "Sobieskim" odpowiada także za realizację projektów międzynarodowych eTwinning.

  • dr Małgorzata WIDOMSKA - nauczyciel plastyki w "Sobieskim" od roku 2013, doktor sztuki w dziedzinie: sztuki plastyczne, w dyscyplinie: sztuki piękne obroniony w Akademii Sztu Pięknych w Krakowie, absolwentka malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku,  laureatka II nagrody Biennale Malarstwa BWA na Zamku Książ w 2006 roku, autorka wielu wystaw indywidualnych oraz zbiorowych.