plakat g

oferta G

KLASA SPORTOWA ze specjalnością tenis ziemny

powstała  w roku 2014 roku z inicjatywy Pani Magdaleny Kochel - Dyrektora Zespołu Szkół nr 121 w Warszawie oraz Pana Piotra Szkiełkowskiego - Prezesa Warszawskiego Towarzystwa Sportowego "DeSki" z myślą o połączeniu dwóch najważniejszych rzeczy, w życiu młodych ludzi: nauki i aktywności fizycznej.

Uczęszczanie do klasy sportowej ma za zadanie wspierać zawodników w realizacji marzeń związanych z uprawianiem trudnej i wymagającej dyscypliny jaką jest tenis ziemny. Głównym zamysłem projektu jest pogodzenie wysokiego poziomu szkolenia sportowego z wysokim poziomem edukacji licealistów.

Jesteśmy jedyną placówką w Warszawie, która stworzyła unikalny w skali miasta system łączenia nauki i treningu tenisa ziemnego, co wpływa pozytywnie na uczniów wszystkich klas. Uczniowie klasy trenują w ramach przewidzianych w planie lekcji zajęć odbywających się na profesjonalnych kortach tenisowych w pobliżu szkoły w Warszawskim Towarzystwie Sportowym "DeSki" przy ulicy Zaruskiego 8.

Doświadczenia zdobyte w trakcie prowadzenia klasy na poziomie gimnazjum chcemy przekuć w sukces klasy sportowej w liceum.

Uczniowie liceum podczas specjalistycznych zajęć eksperckich będą mieli okazję przygotować się do pracy jako sędzia lub trener.

Wychowawcy:

• Anna LUBAŃSKA - klasa A (2014-2019),

• Michał WOŹNIAK - klasa A (2015-2018)
  • Mirosław ZAJĄC - klasa A (2014-2017)

Trenerzy i nauczyciele WF:

• Jarosław KRAJOWSKI - KUKIEL, Waldemar KWIATEK (od roku 2015/2016), Anna LUBAŃSKA, Ronald PARZĘCKI (od roku 2016/2017)
  • Jarosław KRAJOWSKI - KUKIEL, Waldemar KWIATEK (rok 2015/2016),

• Marcin SZCZĘSNY (rok 2014/2015)

Zajęcia tenisa prowadzi:

jk

Jarosław KRAJOWSKI - KUKIEL - trener tenisa I klasy, nauczyciel wychowania fizycznego z przygotowaniem pedagogicznym, trenuje młodych tenisistów od 1983 roku  - w klubach sportowych "Legia", "Warszawianka", jako trener koordynator OSSM PZT, z którym współpracował w latach 1999 - 2014. Obecnie współpracuje z Warszawskim Towarzystwem Sportowym "DeSki". W pracy trenerskiej stawia przede wszystkim na kształtowanie charakteru zawodników. Uważa, że zwycięstwo to suma dobrej kondycji psychicznej i fizycznej, woli walki i solidnej, systematycznej pracy.