plakat g

oferta G

KLASA SPORTOWA ze specjalnością tenis ziemny

powstała  w roku 2014 roku z inicjatywy Pani Magdaleny Kochel - Dyrektora Zespołu Szkół nr 121 w Warszawie oraz Pana Piotra Szkiełkowskiego - Prezesa Warszawskiego Towarzystwa Sportowego "DeSki" z myślą o połączeniu dwóch najważniejszych rzeczy, w życiu młodych ludzi: nauki i aktywności fizycznej.

Uczęszczanie do klasy sportowej ma za zadanie wspierać zawodników w realizacji marzeń związanych z uprawianiem trudnej i wymagającej dyscypliny jaką jest tenis ziemny. Głównym zamysłem projektu jest pogodzenie wysokiego poziomu szkolenia sportowego z wysokim poziomem edukacji licealistów.

Jesteśmy jedyną placówką w Warszawie, która stworzyła unikalny w skali miasta system łączenia nauki i treningu tenisa ziemnego, co wpływa pozytywnie na uczniów wszystkich klas. Uczniowie klasy trenują w ramach przewidzianych w planie lekcji zajęć odbywających się na profesjonalnych kortach tenisowych w pobliżu szkoły w Warszawskim Towarzystwie Sportowym "DeSki" przy ulicy Zaruskiego 8.

Doświadczenia zdobyte w trakcie prowadzenia klasy na poziomie gimnazjum chcemy przekuć w sukces klasy sportowej w liceum.

Uczniowie liceum podczas specjalistycznych zajęć eksperckich będą mieli okazję przygotować się do pracy jako sędzia lub trener.

Wychowawcy:

• Mirosław ZAJĄĆ - klasa G (2017-2020),

• Anna LUBAŃSKA - klasa A/GIM (2016-2019),

• Michał WOŹNIAK - klasa A/GIM (2015-2018)
  • Mirosław ZAJĄC - klasa A/GIM (2014-2017)

Trenerzy i nauczyciele WF:

• Jarosław KRAJOWSKI - KUKIEL, Waldemar KWIATEK (od roku 2015/2016), Anna LUBAŃSKA, Ronald PARZĘCKI (od roku 2016/2017)
  • Jarosław KRAJOWSKI - KUKIEL, Waldemar KWIATEK (rok 2015/2016),

• Marcin SZCZĘSNY (rok 2014/2015)

Zajęcia tenisa prowadzi:

jk

Jarosław KRAJOWSKI - KUKIEL - trener tenisa I klasy, nauczyciel wychowania fizycznego z przygotowaniem pedagogicznym, trenuje młodych tenisistów od 1983 roku  - w klubach sportowych "Legia", "Warszawianka", jako trener koordynator OSSM PZT, z którym współpracował w latach 1999 - 2014. Obecnie współpracuje z Warszawskim Towarzystwem Sportowym "DeSki". W pracy trenerskiej stawia przede wszystkim na kształtowanie charakteru zawodników. Uważa, że zwycięstwo to suma dobrej kondycji psychicznej i fizycznej, woli walki i solidnej, systematycznej pracy.

Waldemar Kwiatek - Nauczyciel wychowania fizycznego. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Instruktor piłki siatkowej oraz menadżer sportu. Regularnie i chętnie uczestniczy w licznych konferencjach, szkoleniach i warsztatach z zakresu gier zespołowych oraz przygotowania motorycznego, stale podnosząc swoją wiedzę i umiejętności. Entuzjasta sportu i zdrowego stylu życia. Jego pasją są sporty siłowe z naciskiem na trening funkcjonalny oraz medyczny. W Sobieskim odpowiada za przygotowanie reprezentacji szkolnej do rozgrywek Śródmiejskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Marta Moczarska-Kwiatek - Nauczyciel wychowania fizycznego. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness, gimnastyki korekcyjnej, a także instruktor sportu ze specjalizacją taniec sportowy. Dodatkowo posiada uprawnienia wychowawcy na placówkach wypoczynku dzieci i młodzieży oraz animatora gier i zabaw dla dzieci. Regularnie i chętnie uczestniczy w konwencjach fitness, szkoleniach i warsztatach z zakresu gier zespołowych oraz treningu rekreacyjnego i sportowego stale podnosząc swoją wiedzę i umiejętności.