sport

 

 

 ofertaC2

 

KLASA SPORTOWA ze specjalnością tenis ziemny

powstała  w roku 2014 roku z inicjatywy Pani Magdaleny Kochel - Dyrektora LXXV LO w Warszawie oraz Pana Piotra Szkiełkowskiego - Prezesa Warszawskiego Towarzystwa Sportowego "DeSki" z myślą o połączeniu dwóch najważniejszych rzeczy, w życiu młodych ludzi: nauki i aktywności fizycznej. Klasa sportowa tworzona jest przy współpracy z Warszawsko - Mazowieckim Związkiem Tenisowym.

Uczęszczanie do klasy sportowej ma za zadanie wspierać zawodników w realizacji marzeń związanych z uprawianiem trudnej i wymagającej dyscypliny jaką jest tenis ziemny. Głównym zamysłem projektu jest pogodzenie wysokiego poziomu szkolenia sportowego z wysokim poziomem edukacji licealistów.

Jesteśmy jedyną placówką w Warszawie, która stworzyła unikalny w skali miasta system łączenia nauki i treningu tenisa ziemnego, co wpływa pozytywnie na uczniów wszystkich klas. Uczniowie klasy trenują w ramach przewidzianych w planie lekcji zajęć odbywających się na profesjonalnych kortach tenisowych w pobliżu szkoły w Warszawskim Towarzystwie Sportowym "DeSki" przy ulicy Zaruskiego 8.

Doświadczenia zdobyte w trakcie prowadzenia klasy na poziomie gimnazjum chcemy przekuć w sukces klasy sportowej w liceum. 

Uczniowie liceum podczas specjalistycznych zajęć eksperckich będą mieli okazję przygotować się do pracy jako sędzia lub trener. 

 

Wychowawcy:

  • Michał WOŹNIAK - klasa G (2018-2021),

  • Mirosław ZAJĄC - klasa G (2017-2020),

  • Anna LUBAŃSKA - klasa A/GIM (2016-2019),

  • Michał WOŹNIAK - klasa A/GIM (2015-2018)
  • Mirosław ZAJĄC - klasa A/GIM (2014-2017)

 

Trenerzy i nauczyciele WF:

  • Jarosław KRAJOWSKI - KUKIEL, Ilona SZADURSKA, Wioletta NĘDZYŃSKA, Katarzyna ZWIERZCHOWSKA (od roku 2018/2019), Marta MOCZARSKA-KWIATEK(rok 2017/2018)Waldemar KWIATEK (od roku 2015/2016), Anna LUBAŃSKA (od roku 2016/2017), Ronald PARZĘCKI (rok 2016/2017)
  • Jarosław KRAJOWSKI - KUKIEL, Waldemar KWIATEK (rok 2015/2016),

  • Marcin SZCZĘSNY (rok 2014/2015)

 

Zajęcia tenisa prowadzi:

jk

 
   

Jarosław KRAJOWSKI - KUKIEL - trener tenisa I klasy, nauczyciel wychowania fizycznego z przygotowaniem pedagogicznym, trenuje młodych tenisistów od 1983 roku  - w klubach sportowych "Legia", "Warszawianka", jako trener koordynator OSSM PZT, z którym współpracował w latach 1999 - 2014. Obecnie współpracuje z Warszawskim Towarzystwem Sportowym "DeSki". W pracy trenerskiej stawia przede wszystkim na kształtowanie charakteru zawodników. Uważa, że zwycięstwo to suma dobrej kondycji psychicznej i fizycznej, woli walki i solidnej, systematycznej pracy.

 

 

Waldemar Kwiatek - Nauczyciel wychowania fizycznego. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Instruktor piłki siatkowej oraz menadżer sportu. Regularnie i chętnie uczestniczy w licznych konferencjach, szkoleniach i warsztatach z zakresu gier zespołowych oraz przygotowania motorycznego, stale podnosząc swoją wiedzę i umiejętności. Entuzjasta sportu i zdrowego stylu życia. Jego pasją są sporty siłowe z naciskiem na trening funkcjonalny oraz medyczny. W Sobieskim odpowiada za przygotowanie reprezentacji szkolnej do rozgrywek Śródmiejskiej Ligi Piłki Siatkowej.

 

Marta Moczarska-Kwiatek - Nauczyciel wychowania fizycznego. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness, gimnastyki korekcyjnej, a także instruktor sportu ze specjalizacją taniec sportowy. Dodatkowo posiada uprawnienia wychowawcy na placówkach wypoczynku dzieci i młodzieży oraz animatora gier i zabaw dla dzieci. Regularnie i chętnie uczestniczy w konwencjach fitness, szkoleniach i warsztatach z zakresu gier zespołowych oraz treningu rekreacyjnego i sportowego stale podnosząc swoją wiedzę i umiejętności.