Część uczniów naszej szkoły w ramach zajęć z języka angielskiego uczestniczy w projektach międzynarodowych realizowanych za pośrednictwem platformy eTwinning.

pobrane

Projekty zrealizowane w roku 2017/2018:

 

TED-inspired Speech Competition - to project, którego celem jest szlifowanie wystąpień publicznych w języku angielskim. Zainspirowani stroną TED tworzymy własne przemówienia, które następnie zostaną zarejestrowane i zamieszczone na stronie projektu. Następnie poprzez
głosowanie wyłonimy najbardziej inspirujące wystąpienie. Inspiracją do rozpoczęcia pracy nad tym projektem było dla nas przemówienie pana Juliana Treasure: https://www.youtube.com/watch?v=eIho2S0ZahI 

 

Oto strona internetowa naszego projektu:
https://twinspace.etwinning.net/60731


Project on Equality Between Men and Women - jest okazją do refleksji nad sytuacją mężczyzn i kobiet. Porównujemy postrzeganie społeczne obu płci oraz analizujemy statystyki przedstawiające różne aspekty funkcjonowania społecznego obu płci. Finałem projektu będzie internetowa kampania społeczna promująca równość kobiet i mężczyzn. Punktem wyjścia dla naszych rozważań jest poniższa reklama:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=OEAnYmpBxFw 

 

Oto strona internetowa projektu:
https://twinspace.etwinning.net/62009


Projekty zrealizowane w roku 2016/2017:

 

Young Europe Have Your Say - to internetowy magazyn tworzony przez młodzież dla młodzieży. Egzemplarz, który rozprowadzaliśmy w szkołach partnerskich w Portugalii, Włoszech, Turcji, Finlandii, Hiszpanii, Rumunii, Szwecji, Holandii, na Litwie i Ukrainie wygląda tak:
kliknij, aby pobrać

 

A oto strona naszego projektu: https://twinspace.etwinning.net/34027/pages/page/193120 
Za project Young Europe Have Your Say otrzymaliśmy Odznakę Jakości oraz Europejską Odznakę Jakości.

 

YOUNG EUROPE

YOUNG EUROPE 2

 

The Voice of the Voiceless - to projekt muzyczny. Wraz z partnerami z Francji i Włoch poznawaliśmy protest songi z innych krajów oraz prezentowaliśmy własne. W ramach tego projektu zespół rockowy naszej szkoły nagrał utwór „Chcemy być sobą” zespołu Perfect w
swojej aranżacji.

 

Oto video z nagraniem tego utworu
https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=6wSjPWxT2tI


A oto link do strony internetowej projektu:
https://twinspace.etwinning.net/33577/pages/page/197365

 

 

Projekty zrealizowane w roku 2015/2016:

 

Show Me Around Your City - w ramach tego projektu uczniowie tworzą prezentację miast z których pochodzą celem stworzenia niestandardowego przewodnika po tych miejscach.

http://twinspace.etwinning.net/18177/home

SHOW ME

 

SHOW ME 2

 

Projekty zrealizowane w roku 2014/2015:

Stereotypes - Looking in the Mirror - w ramach tego projektu uczniowie opisali funkcjonujące w swoich krajach stereotypy na temat narodów partnerów projektów.

 

STEREOTYPES

STEREOTYPES 2Food - European Experience to Share - to projekt o różnoródności europejskiej kultury kulinarnej. Dotyczy zarówno porównania zwyczajów żywieniowych jak i wymiany tradycyjnych przepisów. Nasi najbliżsi partnerzy to: Włochy, Francja, Słowacja, Turcja, Finlandia, Wielka Brytania i Hiszpania.

 

FOOD

 

Projekt Stereotypes - Lookin in the Mirror

Projekt Food - European Experience to Share


Projekty zrealizowane w roku 2013/2014:

 

I Have a Dream - w ramach, którego młodzież licealna wymieniała się refleksjami na temat swoich planów na przyszłość oraz zastanawiała się, jak powinien się zmienić świat, aby było im łatwiej te plany zrealizować.

 

I HAVE A DREAM

 

 

In the World of Ancient Legends - polegał na przedstawieniu i porównaniu legend z różnych krajów. Projekt ten realizowany był przez grupę uczniów jako projekt gimnazjalny.

A European Winter - uczniowie gimnazjum w projekcie wymieniali zdjęcia przedstawiające krajobraz zimowy w swoich krajach.


ZAMÓWIENIA PUBLICZNE I PRZETARGI

Inspektor Danych Osobowych

W LXXV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego wyznaczony został Inspektor Ochrony Danych Osobowych (IOD), który będzie pełnił nad prawidłowym przetwarzaniem Państwa danych osobowych. Z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych można skontaktować się za pomocą wiadomości e-mail wysłanej pod adres: dbfos.iodTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szybki kontakt

PARTNERZY

  8449 logo b

Warszawskie Towarzysztwo Sportowe "DeSki"

  551085 412587622111561 517613168 n

Fundacja Towarszystwo Wioślarskie "Syrenka"

asp warszawa

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

6 01

Teatr Wielki
OPERA NARODOWA

customLogo  

 Poradnia
Psychologiczno - Pedagogiczna nr 11

instytutturecki  

 Centrum Kultury Tureckiej w Warszawie

  kmdlogonowe

Koło Młodych Dyplomatów
Uniwersytet Warszawski

  sggw

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Swiat na Tak 

 Fundacja "Świat na Tak"