Czcionka:

A+A-

Kontrast:

KLASA MEDIALNO-FILMOWA


KLASA MEDIALNO - FILMOWA

to nowoczesne podejście do dziennikarstwa, mediów i filmu. Dla świata i ludzi XXI wieku media stanowią nieodłączny element funkcjonowania, a informacja stała się istotnym towarem i jest na nią coraz większe zapotrzebowanie. Informację jednocześnie bardzo łatwo wyprodukować. W dzisiejszym świecie komunikat stanowi wszystko: film, zdjęcie, reportaż, post na facebooku, tweet.

 

Właśnie dlatego młodzi ludzie podczas warsztatów dziennikarskich w „Sobieskim” nauczą się świadomie tworzyć i wykorzystywać informację. Ponadto będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami jej tworzenia, poznać kulisy pracy dziennikarskiej, wziąć udział w kolegium dziennikarskim, dowiedzieć się kim jest researcher, reporter, wydawca, producent.

 

W szkole wezmą udział w zajęciach edukacji filmowej obejmującej historię filmu i estetykę obrazu filmowego w dziedzinie filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych oraz w warsztatach filmowych i fotograficzne, zajęcia w szkolnym studiu dźwiękowym i ciemni fotograficznej.

 

Uczniowie klasy medialno-filmowej będą rejestrować i montować własne filmy i animacje, reportaże, uczyć się tworzenia dziennika telewizyjnego, telewizyjnych relacji, umiejętności wystąpień publicznych, będą realizować projekty fotograficzne, poznawać tajniki kreacji i realizacji dźwięku w szkolnym studiu dźwiękowym, oglądać i analizować najbardziej inspirujące filmy w dziejach kinematografii, uczestniczyć w projektach Warszawskiego Festiwalu Filmowego, zwiedzać łódzkie muzea kinematografii i animacji, organizować międzyszkolne konkursy filmowe.

 

uczniowie mieli okazję poznać i uczestniczyć w zajęciach/warsztatach/spotkaniach z: Radomirem Wittem - reporterem TVN24, Justyną Koselą - prezenterką z TVN24, Bartkiem Jędrzejakiem - z Dzień Dobry TVN, współprowadzącym "Big Brother", Maciejem Jermakowem - z RMF FM, Pawełem Orlikowskim - z Radia ZET, Sylwią Czubkowską - z Dziennika Gazeta Prawna. Uczestniczyli również w zajęciach prowadzonych przez Łukasza Ankiewicza, Kamilę Wronowską z HRMedia o „PR w mediach".

 

Nauczyciele prowadzący zajęcia kierunkowe:

 

 • Krzysztof KIRYCZUK – nauczyciel warsztatów dziennikarskich, z „Sobieskim” związany od 2017 roku. Absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w mediach pracuje od 1998 roku, wydawca, serwisant, sekretarz newsroomu w Radio ZET,  w latach 2005 – 2014 wydawca informacji w Radio TOK FM, w latach 1999 – 2005 współpracował z Radiem Plus, aktor Teatru Muzycznego w Zamościu, pasjonat. Uwielbia podróże, informacje, wschody słońca i pracę z młodzieżą.

 • Anna DRAGANEK – współprowadząca warsztaty dziennikarskim, związana z „Sobieskim” od 2017 roku, wydawca informacji w TOK FM, desk reporter, z radiem TOK FM związana od 2008 roku. Od zawsze związana z mediami, pracowała w radomskim Radiu Rekord. Fanka kryminałów, włoskiej kuchni i kotów.

 • Dorota SECH – nauczyciel języka polskiego w "Sobieskim" od 2015 roku, opiekun grupy redagującej „Kurier Sobieskiego”. Absolwentka Wydziału Polonistyki UW, doktorantka Instytutu Literatury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego prowadząca badania nad językiem warszawskiej krytyki teatralnej II połowy XIX wieku. Prywatnie zainteresowana teatrem - szczególnie estetyką Jerzego Grzegorzewskiego i Krystiana Lupy. Pisała recenzje do portalu Teatrakcje.pl i pracowała jako jego redaktor prowadzący w latach 2010-2012 współpracowała przy Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych jako redaktor dziennika teatralnego ITSELF, Festiwalu Singera oraz przy projekcie „Prolog” w reż. Michała Zadary w Instytucie Teatralnym. Współtworzyła e-lerningowy kurs o historii literatury polskiej XIX wieku dla studentów obcokrajowców. Od 2017 roku współpracuje z okręgiem warszawskim Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Uwielbia literaturę ukraińską, Wyspiańskiego i czekoladę. 

 • Małgorzata GODLEWSKA – nauczyciel języka polskiego, edukacji filmowej, realizacji filmowej i warsztatów filmowych, w "Sobieskim" od 2013 roku; absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Szczecińskiego i studiów podyplomowych w zakresie historii w Instytucie Historycznym oraz glottodydaktyki polonistycznej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pasjonatka fotografii i filmu, zwłaszcza twórczości Pedra Almodóvara, Stephena Daldry’ego i Alejandra Gonzáleza Iñárritu; ceni sztukę operatorską Janusza Kamińskiego (m.in. za efekt bleach bypass), Roberta Richardsona, Rogera Deakinsa i Emmanuela Lubezkiego; nieustannie poszukuje nowych inspiracji w świecie obrazu.

 • dr Małgorzata WIDOMSKA - nauczyciel rysunku i malarstwa i plastyki, w "Sobieskim" od roku 2013, doktor sztuki w dziedzinie: sztuki plastyczne w dyscyplinie: sztuki piękne obroniony w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, absolwentka malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku,  laureatka II nagrody Biennale Malarstwa BWA na Zamku Książ w 2006 roku, autorka wielu wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. 

  Wychowawcy klas:
 • A (2019 - 2023) - p. Joanna RACZKOWSKA
 • A (2019 - 2022) - p. Paulina PIĘTA, p. Małgorzata GODLEWSKA
 • A (2018 - 2021) - p. Dorota SECH
 • C (2018 - 2021) - p. Dorota HURY, p. Ewa WOŹNIAK
 • A (2017 - 2020) - p. Edyta TRĘBICKA
 • A (2016 - 2019) - p. Jakub PIĄTKOWSKI
 • A (2015 - 2018) - p. Małgorzata WOJTYSIAK
Data dodania: 2020-03-05 22:03:59
Data edycji: 2020-03-05 22:32:18
Ilość wyświetleń: 4079
Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook