Czcionka:

A+A-

Kontrast:

SZTUKI WIZUALNE W SOBIESKIM

KLASY SZTUK WIZULANYCH to jeden z filarów LXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego. Klasy te powstały jako klasy plastyczne w "Sobieskim" przed wieloma latami (tak dawno temu, że już nikt nie pamięta kiedy dokładnie), ale było to jeszcze w latach 90. XX wieku, co daje ponad 20 letnie doświadczenie.

Projekt klasy plastycznej rozpoczęł dyrektor Edward Zegadło oraz nauczyciel plastyki - Teodora Szuba.

W następstwie Pani Teodory Szuby przez wiele lat klasy plastyczne prowadziła Pani Magdalena Bibińska.

Uczniowie klas plastycznych biorą udział w szeregu zajęć warsztatowych w trzyletnim cyklu nauki rysunku i malarstwa oraz historii sztuki i wiedzy o kulturze/plastyki.

Dla klas plastycznych organizowane są coroczne PLENERY MALARSKIE, które w "Sobieskim" mają swoją tradycję i rozgrywają bardzo dużą rolę w rozwoju uczniów klas plastycznych. W trakcie wyjazdu uczniowie pod opieką nauczycieli -  uzyskują indywidualne porady dotyczące malowanych prac, a następnie poddawane są one korekcie, niezbędnej na tym etapie tworzenia.

W roku szkolnym 2015/2016 uczennica Zofia Borowska, realizująca Indywidualny Tok Nauki z historii sztuki pod opieką Pani Magdaleny Bibińskiej otrzymała tytuł finalisty z wyróżnieniem XL Olimpiady Artystycznej.

Od roku 2013 klasy plastyczne pracują również z p. Małgorzatą Widomską, a od roku 2015 z p. Agnieszką Żak - Biełową. W 2019 roku do zespołu dołączył p. Przemysław Runo.

Data dodania: 2019-12-10 10:39:00
Data edycji: 2020-07-21 12:44:30
Ilość wyświetleń: 1705
Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook