Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Resetowanie ustawień
Reset

ABSOLWENCI

PIOTR BUSZEWSKI

urodził się w 1992 roku. Studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, Accademia Nazionale di Santa Cecilia pod kierunkiem Renaty Scotto, Juilliard School oraz Academy of Vocal Arts w Filadelfii. W ubiegłym sezonie zadebiutował w amerykańskiej premierze opery Pigmalione Donizettiego w New York City Opera oraz wcielił się w rolę Księcia w Rigoletcie w Wolf Trap Opera. W 2018 roku otrzymał 3. nagrodę oraz nagrodę specjalną Teatro alla Scala w Konkursie im. Leyli Gencer w Stambule. W tym roku wystąpi m.in. w Operze Lipskiej jako Nemorino w Napoju miłosnym. Współpracuje z Teatrem Wielkim Operą Narodową.

 

KATARZYNA CICHOPEK

polska aktorka niezawodowa, tancerka, prezenterka telewizuja i psycholog. Zdobyła popularnośc dzięki roli Kingi Zduńskiej w telenoweli M jak Miłość oraz dzięki zwycięstwie w programie Taniec z Gwiazdami. Obecnie dziennikarka i prezenterka Telewizji Polsat.

MARTYNA CIOK

absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrołęce na skrzypcach, Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalnym, sekcja piosenki. Finalistka muzycznego programu telewizyjnego „Śpiewaj i Walcz”. Występowała na 47 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie Debiuty 2010 r, a także była uczestniczką programu „The Voice of Poland” w drużynie Andrzeja Piasecznego. Występowała z różnymi artystami polskiej sceny muzycznej m. in. Dorota Rabczewska (Doda), Grzegorz Skawiński. Współpracowała z orkiestrą dętą z Płońska, orkiestrą symfoniczną z Białegostoku, a także z fundacją Studnia z Płocka, w której regularnie prowadzi warsztaty wokalne. Od 2012 roku pracuje w Filharmonii Narodowej w Warszawie jako solistka rozrywkowa.

KAROLINA CZARNÓW

Ukończyła archeologię i prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Uczestniczyła w wielu projektach, które pomogły ocalić od zapomnienia liczne zabytki, m.in. neolityczne kurhany, egipskie cmentarzyska, słowiańskie wioski. Była kierownikiem wykopalisk w angielskim systemie fortyfikacji w okolicy Dover Castle. Obecnie mieszka i pracuje w Irlandii w kancelarii prawnej, aktywnie działa w fundacjach prozwierzęcych: zachęcając do adopcji bezdomnych psów i kotów. 

ANNA DOLIŃSKA

urodzona w Warszawie 26.02.1982r., zginęła tragicznie w wypadku lotniczym w USA 15.05.2004r.. Przygodę z tenisem rozpoczęła w wieku 7 lat pod opieką trenera Jana Radzia na Legii. Potem współpracowała z wieloma trenerami: Tomaszem Mroczkiem, Mirkiem Ginterem, Andrzejem Carukiem, Adamem Mincbergiem i z dr. Adamem Królakiem z warszawskiej AWF. Całą karierę  byław czołówce najlepszych tenisistek polskich w różnych kategoriach wiekowych. Wielokrotna drużynowa mistrzyni Polski od skrzatów po kadetów i juniorów. Mistrzyni Polski w deblu w kadetach i juniorach. W wieku 17tu lat notowana na 820 miejscu w rankingu WTA.  Po maturze , w wieku 18tu lat wyjechała do USA, przez 3 miesiące była w Akademii Tenisowej Johna Newcomba w Teksasie, następnie po zdaniu niezbędnych egzaminów rozpoczęła studia i otrzymała pełne stypendium na Uniwersytecie Clemson w Południowej Karolinie. Po trzech latach naukę kontynuowała na Uniwersytecie Stanowym Georgii w Atlancie. Wzorowa studentka, nagradzana co roku wyróżnieniami – specjalizacja finanse i rachunkowość. Podczas studiów brała czynny udział w uniwersyteckich rozgrywkach tenisowych I Dywizji. Dzięki temu dużo podróżowała po Stanach. Zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc i ludzi to była jej pasja. Interesowała się również innymi sportami – świetnie jeździła na nartach, także na wodnych, pływała kajakiem, żaglówką a nawet próbowała sportów ekstremalnych.

MACIEJ DYBOWSKI

polski aktor teatralny, telewizyjny i dubbingowy.

Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (kierunek: Aktorstwo Teatru Muzycznego) oraz Akademii Filmu i  Telewizji w Warszawie (Wydział Reżyserii). 

Od 2019 roku związany z Teatrem Syrena. Jego najważniejsze musicalowe role to Henry oraz Gabe („Next to Normal”), Lucas („Rodzina Addamsów”), Franz („Rock of Ages”), Zygmunt III Waza („Bitwa o tron. Musicalowy talent show”), Michael („Matylda”) oraz Kuba („Kapitan Żbik i żółty saturator”, reż.: Wojciech  Kościelniak). 

Występuje gościnnie w warszawskich teatrach: Dramatycznym („Kinky Boots”), Współczesnym („A planety szaleją… Młodzi w hołdzie Korze”) i Scenie Relax („Tajemnica Tomka Sawyera”). Od kwietnia 2023 roku gra rolę Galileo w musicalu „We Will Rock You” w M ROMA a od listopada tego roku na Novej Scenie TM ROMA występuje jako Michael w „tik, tik…BUM!”

Na małym ekranie debiutował w 2012 roku w serialu „Prawo Agaty” u boku Darii Widawskiej, Tomasza Karolaka i Małgorzaty Kożuchowskiej. Współpracuje z Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji. Od ponad 15 lat pracuje w dubbingu (produkcje kinowe, seriale, gry, słuchowiska).

W 2021 roku został stypendystą Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu za osiągnięcia w twórczości artystycznej.

URSZULA GOSK

z wyróźnieniem ukończyła Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w klasie saksofonu dr Aliny Mleczko. W 2013 roku ukończyła studia licencjackie w klasie saksofonu ad dr Pawła Gusnara w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. W 2015 roku ukończyła studia magisterskie w Uniwersyteckie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie saksofonu ad dr hab Pawła Gusnara. Koncertowała i współpracowała w zespołach kameralnych m.in. z kwartetami saksofonowymi AM w Łodzi, "4 sax", "Bednarska", "tutam Saxophone Quartet", Big Bandami: Jacka Delonga, "Szymanowski Big Band", "Big Band UMFC" (z tym zespołem nagrała 2 płyty - classic On Jazz, Swingujące Święta oraz L'histoire du big band), Warsaw Academic Big Band. Współpraca w charakterze muzyka doangażowanego z orkiestrami symfonicznymi: Polska Orkiestra Radiowa, Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Koldberga w Kielcach, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus, Płocka Orkiestra Symfoniczna. Od 2014 roku wraz z Kamilem Borkowskim oraz kOndradem Gzikiem tworzy zespół Ulla Saxophone Trio. W 2014 roku brała udział w prestiżowym festiwalu La Folle Journee we Francji, występując przy takich artystach jak Big Phat Band Gordona Goodwina czy Barbarze Hendricks. W 2014 roku współpracowała z Filharmonią Narodową. Od 2015 roku jest nauczycielem saksofonu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Łomży oraz w niepublicznej Szkole Muzycznej Fundacji Arte w Warszawie.

KUBA JURZYK

pełen energii wokalista, który potrafi także wzruszyć na scenie. Pochodzi z Grodziska Mazowieckiego. Od najmłodszych lat związany ze sceną muzyczną jak i teatralną. Absolwent wydziału wokalno - estradowego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w  Warszawie. Współpracował z wieloma gwiazdami polskiej estrady. Współpracuje z Disney Polska, gdzie użycza swojego głosu w filmach. Finalista IV edycji X FACTOR w drużynie Czesława Mozila. 

KATARZYNA KANABUS

studentka kierunku Aktorstwo i Wokalistyka w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Zadebiutowała na deskach Teatru Miejskiego w Lesznie w 2016 r. w roli Gerdy w spektaklu „Królowa Śniegu” w reżyserii Dariusza Banka. W tym samym roku dołączyła do obsady spektaklu „Zagraj to jeszcze raz, Sam” jako Gina (reż. Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz), a w 2017 r. wcieliła się w rolę Becky w „Przygodach Tomka Sawyera” (reż. Antoniusz Dietzius). Od 2011 r. współpracuje ze Śródmiejskim Teatrem Muzycznym. Wystąpiła w sześciu musicalowych produkcjach tego teatru w reżyserii Antoniusza Dietziusa, między innymi w roli Kim w musicalu “Miss Saigon” na deskach Teatru Studio w Warszawie oraz w roli Rusty w spektaklu “Footloose” w Teatrze Palladium. Od 2016 r. pracuje w dubbingu filmowym i telewizyjnym.