PLASTYCY to jeden z filarów LXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego. Klasa plastyczna powstała w "Sobieskim" przed wieloma latami (tak dawno temu, że już nikt nie pamięta kiedy dokładnie), ale było to jeszcze w latach 90. XX wieku, co daje ponad 20 letnie doświadczenie.

Projekt klasy plastycznej rozpoczęł dyrektor Edward Zegadło oraz nauczyciel plastyki - Teodora Szuba.

W następstwie Pani Teodory Szuby przez wiele lat klasy plastyczne prowadziła i prowadzi Pani Magdalena Bibińska - magister historii sztuki, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, nauczyciel plastyki, historii sztuki i wiedzy o kulturze w "Sobieskim" od roku 1999, od wielu lat prowadzi zajęcia i warsztaty w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej dla młodzieży z całej Warszawy.

 

Uczniowie klas plastycznych biorą udział w szeregu zajęć warsztatowych w trzyletnim cyklu nauki plastyki (od roku 2016/2017 - rysunek i malarstwo) oraz historii sztuki i wiedzy o kulturze.

Dla klas plastycznych organizowane są coroczne PLENERY MALARSKIE, które w "Sobieskim" mają swoją tradycję i rozgrywają bardzo dużą rolę w rozwoju uczniów klas plastycznych. W trakcie wyjazdu uczniowie pod opieką nauczycieli -  uzyskują indywidualne porady dotyczące malowanych prac, a następnie poddawane są one korekcie, niezbędnej na tym etapie tworzenia.

 

 

plastycy 6

 

W roku szkolnym 2015/2016 uczennica Zofia Borowska, realizująca Indywidualny Tok Nauki z historii sztuki pod opieką Pani Magdaleny Bibińskiej otrzymała tytuł finalisty z wyróżnieniem XL Olimpiady Artystycznej.

 

plastycy 8

 

plastycy4

 

 

plastycy5

 

plastycy1

 

plastycy2

 

Od roku 2013 klasy plastyczne mają okazję pracować również z p. Małgorzatą Widomską, a od roku 2015 również z p. Agnieszką Żak - Biełową.

Szybki kontakt