Czcionka:

A+A-

Kontrast:

KLASA BIOLOGICZNO-CHEMICZNA

Klasa BIOLOGICZNO - CHEMICZNA to

 

miejsce dla pasjonatów. Klasyczna wiedza z biologii i chemii uzupełniona zajęciami laboratoryjnymi skorelowanymi z podstawą programową i zdobywaną wiedzą z zakresu nauk przyrodniczych pozwala na kompleksowe poznanie procesów zachodzących w naszym świecie oraz w ciele człowieka.

 

Klasyczna wiedza z biologii i chemii uzupełniona zajęciami laboratoryjnymi pozwala na kompleksowe poznanie procesów zachodzących w naszym świecie oraz w ciele człowieka.

 

Uczniowie klasy biologiczno-chemicznej biorą udział w szeregu zajęć związanych z szeroko rozumianym człowiekiem, przyrodą etc. W latach 2014 - 2018 uczniowie odwiedzili laboratoria naukowe na Uniwersytecie Warszawskim, mieli okazję poznać pracę w prosektorium, poznali dzikie ptaki dzięki współpracy ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego, nauczyli się profesjonalnie zajmować zwierzętami, dowiedzieli się, kim jest kynolog.

 

Uczniowie klasy biorą udział w zajęciach z ratownictwa medycznego, przechodzą szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, mają okazję brać udział w zawodach i szkoleniach. Jednocześnie stają się wielkimi pasjonatami - zajmują się szkolnym patio, kiedy trzeba sadzą drzewa, organizują wybiegi dla psów w szkole podczas Magii Natury, robią syntetyczny kawior, rozmawiają po łacinie. Przede wszystkim kompleksowo przygotowują się do zdania egzaminu maturalnego z przedmiotów rozszerzonych, ponieważ wielu z nich marzy o karierze związanej z medycyną lub weterynarią.

 

Nauczyciele zajęć kierunkowych:

 

  • dr Ewa PISZCZEK – nauczyciel biologii, przyrody i zajęć laboratoryjnych, w „Sobieskim” od 2014 roku. Doktor biologii, absolwentka biologii na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obroniła pracę doktorską na temat reologicznych i enzymatycznych właściwości erytrocytów w warunkach fizjologicznych i patologicznych. Współpracowała z warszawskimi jednostkami naukowymi, m.in. Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego oraz Instytutem Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk podczas realizacji grantu badawczego dotyczącego molekularnej i biochemicznej charakterystyki enzymów kaspzopodobnych uczestniczących w programowanej śmierci komórki. Wielbicielka górskiej przyrody.
  • Magdalena ROSAK – nauczyciel chemii i przyrody, w "Sobieskim" od 2017 roku. Absolwentka chemii na Wydziale Matematyczno - Przyrodniczym Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Interesuje się chemią kosmetyków i leków. Lubi kuchnie włoską, kocha kwiaty, a wolne chwile spędza z dobrą książką. Stroni od kwasów, woli zasady.
  • dr Teresa KARPINIAK – nauczyciel biologii, przyrody i zajęć laboratoryjnych w „Sobieskim” od 2012 roku, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, doktor. Swoją rozprawę „Wybrane wskaźniki immunoendokrynologiczne i biochemiczne we krwi i ślinie zawodników i zawodniczek uprawiających sporty walki” obroniła w 2017 roku. 

  • Michał WOŹNIAK – nauczyciel chemii i przyrody, w „Sobieskim” od 2014 roku. Magister chemii, absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie; specjalizacja fizykochemiczno - teoretyczna. Chemik z 10 - letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Obronił pracę w Zakładzie Radiochemii i Chemii Koloidów na temat izotopów gamma promieniotwórczych. Chemicznie zakręcony na punkcie zastosowania izotopów w życiu codziennym, a także technologii chemicznej paliw. Ponadto technik farmaceutyczny potrafiący wykonywać leki. W wolnych chwilach interesuje się sportem i motoryzacją; uwielbia zdobywać górskie szczyty. W "Sobieskim" odpowiada także za zajęcia laboratoryjne. 

Data dodania: 2020-03-05 22:04:22
Data edycji: 2020-03-06 10:37:06
Ilość wyświetleń: 2328
Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook