Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Reset
Reset

KLASA BIOLOGICZNO-CHEMICZNA

KLASA BIOLOGICZNO-CHEMICZNA

Klasyczna wiedza z biologii i chemii uzupełniona zajęciami laboratoryjnymi skorelowanymi z podstawą programową i zdobywaną wiedzą z zakresu nauk przyrodniczych pozwala na kompleksowe poznanie procesów zachodzących w naszym świecie oraz w ciele człowieka.

Uczniowie klasy biologiczno-chemicznej biorą udział w szeregu zajęć związanych z szeroko rozumianym człowiekiem, przyrodą etc. W latach 2014 - 2018 uczniowie odwiedzili laboratoria naukowe na Uniwersytecie Warszawskim, mieli okazję poznać pracę w prosektorium, poznali dzikie ptaki dzięki współpracy ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego, nauczyli się profesjonalnie zajmować zwierzętami, dowiedzieli się, kim jest kynolog., wzieli udział w zajęciach związanych z opieką nad psami, byli twórcami akcji społecznej "Serce Twojego Samochodu".

Uczniowie klasy biorą udział w zajęciach z ratownictwa medycznego, przechodzą szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, mają okazję brać udział w zawodach i szkoleniach. Jednocześnie stają się wielkimi pasjonatami - zajmują się szkolnym patio, kiedy trzeba sadzą drzewa, organizują wybiegi dla psów w szkole podczas Magii Natury, robią syntetyczny kawior, rozmawiają po łacinie. Przede wszystkim kompleksowo przygotowują się do zdania egzaminu maturalnego z przedmiotów rozszerzonych, ponieważ wielu z nich marzy o karierze związanej z medycyną lub weterynarią.

 

Nauczyciele prowadzący zajęcia rozszerzone i kierunkowe:

dr Ewa PISZCZEK
nauczyciel dyplomowany biologii i laboratorium biologiczno – chemicznego,
w SOBIESKIM pracuje od 2014 roku

 

Doktor biologii, absolwentka biologii na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obroniła pracę doktorską na temat reologicznych i enzymatycznych właściwości erytrocytów w warunkach fizjologicznych i patologicznych.

Współpracowała z warszawskimi jednostkami naukowymi, m.in. Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego oraz Instytutem Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk podczas realizacji grantu badawczego dotyczącego molekularnej i biochemicznej charakterystyki enzymów kaspzopodobnych uczestniczących w programowanej śmierci komórki. Wielbicielka górskiej przyrody.

Magdalena ROSAK
nauczyciel mianowany chemii i laboratorium biologiczno – chemicznego,
w SOBIESKIM pracuje od 2017 roku

 

Absolwentka chemii na Wydziale Matematyczno - Przyrodniczym Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Interesuje się chemią kosmetyków i leków. Lubi kuchnie włoską, kocha kwiaty, a wolne chwile spędza z dobrą książką. Stroni od kwasów, woli zasady.

dr Teresa WALCZYK
nauczyciel dyplomowany biologii i laboratorium biologiczno – chemicznego,
w SOBIESKIM pracuje od 2011 roku

 

Doktor, absolwentka biologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowaych z zakresu nauczania muzyki. Jest instruktorem tańca sportowego. Łącząc swoją pasję do sportu i biologii obroniła doktorat na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Autorka prac naukowych dotyczących wpływu aktywności fizycznej na równowagę immunologiczną. Jej pasją jest nauka i taniec.

Michał WOŹNIAK
nauczyciel dyplomowany chemii i laboratorium biologiczno – chemicznego,
w SOBIESKIM pracuje od 2014 roku

 

 

Magister chemii, absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie; specjalizacja fizykochemiczno - teoretyczna. Chemik z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Obronił pracę w Zakładzie Radiochemii i Chemii Koloidów na temat izotopów gamma promieniotwórczych. Chemicznie zakręcony na punkcie zastosowania izotopów w życiu codziennym, a także technologii chemicznej paliw. Ponadto technik farmaceutyczny i laborant. W wolnych chwilach interesuje się sportem i motoryzacją; uwielbia zdobywać górskie szczyty.

Danuta KOWALSKA
nauczyciel dyplomowany biologii i laboratorium biologiczno-chemicznego,
w SOBIESKIM pracuje od 2018 roku

 

Absolwentka wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, absolwentka studiów podyplomowych w zakresie mikrobiologii i immunologii na Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie: Warszawski Uniwersytet Medyczny). Przed pracą w szkole pracowała w Instytucie Pediatrii Akademii Medycznej w Krakowie w pracowni mikrobiologii. Przez wiele lat pracowała w warszawskich liceach, jest egzaminatorem maturalnym.

Monika PACHUTA
nauczyciel dyplomowany chemii
w SOBIESKIM pracuje od 2023 roku

 

Absolwentka chemii na Wydziale Matematyczno – Przyrodniczym Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach (obecnie Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach). Ukończyła kwalifikacyjne studia podyplomowe, fizyka z informatyką na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie oraz studia podyplomowe z matematyki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Interesuję się naukami przyrodniczymi, dlatego wierzy, że jako nauczyciel chemii będzie w stanie zarazić swoją pasją także uczniów.

 

Mirosław ZAJĄC
nauczyciel dyplomowany geografii, edukacji dla bezpieczeństwa oraz ratownictwa medycznego,
w SOBIESKIM pracuje od 2004 roku

 

Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy (obecnie: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego) na kierunku wychowanie obronne i obrona cywilna oraz studiów podyplomowych z zakresu nauczania geografii na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi w szkole koło strzeleckie , zajęcia z zakresu BHP oraz ratownictwa medycznego. Zajęcia te przełożyły się na wiele sukcesów jakie odniosła młodzież naszego liceum w zawodach i konkursach.

 

 

Dorota KOZŁOWSKA
nauczyciel mianowany języka hiszpańskiego i języka łacińskiego dla przyrodników,
w SOBIESKIM pracuje od 2007 roku

 

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego - katedra Filologii Klasycznej oraz studium EuroProf Język Hiszpański dla Nauczycieli (organizowanego przez Ambasadę Hiszpanii w Polsce). Ukończyła także Studia Kultury i Języka Nowogreckiego. Mieszka w Pruszkowie z dwoma kotami. Jej zainteresowania to starożytność, gotowanie dla znajomych, obserwowanie przyrody.  Na sercu leży jej dobro zwierząt i naszej Planety. Uważa, że z książką najbardziej jej do twarzy.

 

Wychowawcy klas:

  • B (2023 - 2027) - p. Ewa PISZCZEK
  • B (2022 - 2026) - p. Dorota KOZŁOWSKA
  • B (2021 - 2025) - p. Michał WOŹNIAK, p. Monika PACHUTA
  • B (2020 - 2024) - p. Magdalena ROSAK
  • B (2019 - 2023) - p. Ewa PISZCZEK
  • B (2019 - 2022) - p. Dorota KOZŁOWSKA
  • B (2018 - 2021) - p. Paulina KUBASIK
  • B (2017 - 2020) - p. Małgorzata SIENKIEWICZ, Dorota ZYGMUNTOWICZ
  • B (2016 - 2019) - p. Teresa WALCZYK, Filip SULICH
Data dodania: 2020-03-05 22:04:22
Data edycji: 2024-04-19 13:21:17
Ilość wyświetleń: 18759
Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej