Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Resetowanie ustawień
Reset

KLASA FILMOWA

KLASA FILMOWA

Nowoczesne podejście do obrazu, filmu, produkcji. Dla świata i ludzi XXI wieku film stanowi nieodłączny element funkcjonowania, staje się nośnikiem informacji, formą rozrywki, nauki. Jednocześnie każdy z nas może być dzisiaj twórcą. Aparaty w telefonach komórkowych, filmy w jakości hd nagrywane przez komórki sprawiają, że już nawet profesjonalni reżyserzy kręcą takim sprzętem filmy festiwalowe. 

Młodzi ludzie podczas warsztatów filmowych i edukacji filmowej w „Sobieskim” zdobędą informację na temat historii filmu i estetyki obrazu filmowego, realizacji obrazu i montażu filmowego w opraciu o profesjonalne oprogramowanie Adobe Premiere Pro. W ramach warsztatów będą mieli równiez zajęcia z fotografii cyfrowej oraz tworzenia animacji. 

 

Uczniowie w szkole mogą odbywać zajęcia w szkolnej ciemni, korzystać z mobilnego studia fotograficznego, popracować z dźwiękiem w szkolnym studio dźwiękowym. 

 

Dodatkowo uczniowie spotykają się z przedstawicielami filmu i teatru. W ostatnich latach spotkali się m.in. z Magdaleną Cielecką, Mają Ostaszewską. 

 

Nauczyciele prowadzący zajęcia kierunkowe:

Małgorzata GODLEWSKA
nauczyciel dyplomowany języka polskiego, edukacji filmowej i warsztatów filmowych
w SOBIESKIM pracuje od 2013 roku

 

Absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Szczecińskiego i studiów podyplomowych w zakresie historii w Instytucie Historycznym UW oraz glottodydaktyki polonistycznej na Wydziale Polonistyki UW. Pasjonatka fotografii i filmu, zwłaszcza twórczości Pedra Almodóvara, Stephena Daldry’ego i Alejandra Gonzáleza Iñárritu; ceni sztukę operatorską Janusza Kamińskiego (m.in. za efekt bleach bypass), Roberta Richardsona, Rogera Deakinsa i Emmanuela Lubezkiego; nieustannie poszukuje nowych inspiracji w świecie obrazu.

 

Nauczyciele uczący przedmiotów rozszerzonych w klasach filmowych:


Dorota SECH
nauczyciel mianowany języka polskiego, 
w SOBIESKIM pracuje od 2015 roku

 

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Rzecznik Praw Ucznia w SOBIESKIM, opiekun szkolnej gazety „Kurier Sobieskiego”. Prywatnie interesuje się teatrem – szczególnie estetyką Jerzego Grzegorzewskiego i Krystiana Lupy. Pisała recenzje do portalu teatrakcje.pl i pracowała jako redaktor prowadzący w latach 2010 – 2012, współpracowała przy Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych jako redaktor dziennika teatralnego ITSELF oraz przy Festiwalu Singera. Współtworzyła e-learningowy kurs o historii literatury polskiej XIX wieku dla studentów obcokrajowców na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracowała z okręgiem warszawskim Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Uwielbia literaturę ukraińską, Wyspiańskiego, spacery po Warszawie i czekoladę.

 


Magdalena MITROS
nauczyciel kontraktowy języka polskiego, 
w SOBIESKIM pracuje od 2023 roku

 

Absolwentka polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja literaturoznawcza) i podyplomowych studiów z marketingu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Bardzo lubi swoją pracę i skłania się do przyznawania literaturze rangi najważniejszego składnika kultury. Poza tym fascynuje ją sztuka współczesna i teatr. Kocha góry i w otoczeniu przyrody czuje się szczęśliwa. Jej znakiem rozpoznawczym są kolory, szczególnie fiolet. Bawią ją tragikomiczne sytuacje z życia wzięte, chętnie pałaszuje torty.

 

 

Weronika ZASADA – STAŃSKA
nauczyciel mianowany języka polskiego,
w SOBIESKIM pracuje od 2020 roku

 

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją medialną i nauczycielską oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ze specjalizacją z malarstwa ściennego. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych z glottodydaktyki polonistycznej. Uwielbia pisać (m. in. dla galerii sztuki i teatru). Fascynuje się eko - designem oraz sztuką recyklingową. Do kręgu inspiracji zalicza także liczne doświadczenia z prowadzenia animacji plastycznych oraz pisarskich dla dzieci i młodzieży.
Ze studiów wyniosła entuzjazm do teorii literatury, zaś z tradycji rodzinnych hobbistyczne zainteresowania naukami ścisłymi, w których upatruje korzeni swojego upodobania do rzetelnej i wnikliwej analizy tekstów literackich oraz wielu pomysłów malarskich. Od zawsze kochająca świat przyrody, a z wiekiem doceniająca jego mądrość coraz bardziej. Wielbicielka twórczości Jacka Kaczmarskiego i Krzysztofa Klenczona, kina polskiego i powojennej polskiej twórczości telewizyjnej do lat 90-tych, a także niezmiennie pod wrażeniem kina austriackiego reżysera Ulricha Seidla. Wolne chwila umila sobie ukochaną muzyką filmową Zbigniewa Preisnera oraz innych znakomitych twórców polskiej muzyki filmowej.

 

 

Ewa WOŹNIAK
nauczyciel dyplomowany języka polskiego,
w SOBIESKIM pracuje od 1991 roku

 

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła studia podyplomowe z logopedii na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła również Liceum Pedagogiczne dla Wychowawczyń Przedszkoli, które kiedyś mieściło się w budynku przy ulicy Czerniakowskiej 128. Człowiek - instytucja. Wychowała całe pokolenie uczniów, a obecnie bywa wychowawcą kolejnego już pokolenia - dzieci swoich uczniów. Koordynuje w naszej szkole Dni Otwarte, przez wiele lat była organizatorem Dni Czerniakowa oraz Dobroczynnego Balu Karnawałowego dla dzieci z domu dziecka. Nigdy żaden z jej uczniów nie oblał matury z języka polskiego. 

Uwielbia lody śmietankowe i góry. 

 

Paulina PIĘTA
nauczyciel mianowany języka angielskiego,
w SOBIESKIM pracuje od 2018 roku

 

Magister filologii włoskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, absolwentka kwalifikacyjno-metodycznych studiów nauczania języka angielskiego na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Po studiach pracowała w międzynarodowych korporacjach, jednak jej prawdziwym powołaniem jest zawód nauczyciela. Interesuje się lingwistyką teoretyczną i stosowaną - szczególnie w obszarze gramatyki oraz składni, zarządzaniem kapitałem ludzkim oraz prawem cywilnym. Prywatnie amatorka kina, pasjonatka kuchni włoskiej oraz zamiłowana rowerzystka, chętnie sięgająca po literaturę stosowaną z zakresu psychologii oraz ekonomii. Prowadzi badania w dziedzinie socjolingwistyki w obszarze skutecznej komunikacji oraz zakłóceń w komunikacji. W Sobieskim prowadziła także koło języka włoskiego.

 

Filip SULICH
nauczyciel dyplomowany języka angielskiego,
w SOBIESKIM pracuje od 2010 roku


Absolwent Wydziału Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego (studia licencjackie i magisterskie), ponadto ukończył kurs  kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie. Posiada 15-letnie doświadczenie w pracy dydaktycznej.  Jest egzaminatorem maturalnym CKE; był lektorem języka angielskiego na szczeblu akademickim; wieloletnim administratorem dziennika elektronicznego Librus (2011-2020); współorganizował pierwsze w historii Sobieskiego wyjazdy na obozy szkoleniowo-językowe EuroWeek.

 

Ewa CISZEWSKA
nauczyciel mianowany języka angielskiego,
w SOBIESKIM pracuje od 2006 roku

 

Wcześniej pracowała z młodzieżą licealną i studentami w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kurnie. Od 2010 roku zainicjowała i współorganizowała językowe szkolenia wyjazdowe w ramach programu Euroweek, na których młodzież doskonaliła umiejętności językowe w międzynarodowym gronie lektorów. Uczestniczyła w szkoleniach dla nauczycieli języka angielskiego w Wielkiej Brytanii w Eastbourne i Londynie. W 2019 koordynowała szkolny etap ogólnopolskiego konkursu tłumaczeniowego Juvenes Translatores. Od 2007 roku jest egzaminatorem maturalnym Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prywatnie, bardzo dobrze gra w tenisa stołowego, średnio jeździ na nartach, ale lubi i jest entuzjastką sudoku.


Magdalena WIĘCH
nauczyciel dyplomowany języka angielskiego,
w SOBIESKIM pracuje od 2013 roku

 

Absolwentka filologii w Instytucie Lingwistyki Stosowanej - specjalność nauczycielska i tłumaczeniowa na Uniwersytecie Warszawskim, kulturoznawstwa w Ośrodku Studiów Amerykańskich na Uniwersytecie Warszawskim oraz filologii w Nauczycielskim Kolegium Języka Angielskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Jest egzaminatorem maturalnym CKE. Przygodę z nauczaniem języka angielskiego połączoną z pracą z młodzieżą rozpoczęła ponad 20 lat temu. Miłośniczka polskiego morza, gór oraz jazdy na rowerze. Interesuje się psychologią rozwojową dzieci i młodzieży.


Wychowawcy klas:

  • C (2024 - 2028) - p. Karolina KOZŁOWSKA
  • C (2023 - 2027) - p. Magdalena MITROS
  • C (2022 - 2026) - p. Anita ŁOPACIŃSKA
  • C (2021 - 2025) - p. Marta MOCZARSKA - KWIATEK, p. Małgorzata GODLEWSKA
  • A (2020 - 2024) - p. Urszula TOMASZEWSKA
  • A (2019 - 2023) - p. Monika NIEMIEC
  • A (2019 - 2022) - p. Małgorzata GODLEWSKA
  • C (2018 - 2021) - p. Ewa WOŹNIAK
  • C (2017 - 2020) - p. Małgorzata GODLEWSKA
Data dodania: 2021-03-09 13:17:44
Data edycji: 2024-09-23 13:20:42
Ilość wyświetleń: 27876
Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej