Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Reset
Reset

KLASA MEDIALNA

KLASA MEDIALNA

Nowoczesne podejście do dziennikarstwa i mediów. Dla świata i ludzi XXI wieku media stanowią nieodłączny element funkcjonowania, a informacja stała się istotnym towarem i jest na nią coraz większe zapotrzebowanie. Informację jednocześnie bardzo łatwo wyprodukować. W dzisiejszym świecie wszystko może stanowić komunikat: film, zdjęcie, reportaż, post na facebooku, tweet.

 

Dlatego młodzi ludzie podczas warsztatów dziennikarskich w „Sobieskim” nauczą się świadomie tworzyć i wykorzystywać informację. Ponadto będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami jej tworzenia, poznać kulisy pracy dziennikarskiej, wziąć udział w kolegium dziennikarskim, dowiedzieć się kim jest researcher, reporter, wydawca, producent.

Uczniowie klasy medialnej będą tworzyć reportaże, zrobią swój własny dziennik telewizyjny, relację radiową. Nabędą umiejętność dobrych wystąpień publicznych, będą poznawać tajniki kreacji i realizacji dźwięku w szkolnym studiu dźwiękowym, pisać do szkolnej gazety "Kurier Sobieskiego".

Uczniowie w ostatnich latach mieli okazję poznać i uczestniczyć w zajęciach/warsztatach/spotkaniach m.in. z: Radomirem Wittem - reporterem TVN24, Justyną Koselą - prezenterką z TVN24, Bartkiem Jędrzejakiem - z Dzień Dobry TVN, Beatą Tadlą - z TVP, Maciejem Jermakowem - z RMF FM, Pawełem Orlikowskim - z Radia ZET, Sylwią Czubkowską - z Dziennika Gazeta Prawna. Uczestniczyli również w zajęciach prowadzonych przez Łukasza Antkiewicza z HRMedia o „PR w mediach".

 

Nauczyciele prowadzący zajęcia kierunkowe:

Krzysztof KIRYCZUK
nauczyciel warsztatów dziennikarskich,
z SOBIESKIM związany od 2016 roku

 

Absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w specjalności dziennikarstwo i komunikacja społeczne, a także absolwent studiów podyplomowych z zakresu przygotowania pedagogicznego na Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi, w mediach pracuje od 1998 roku, wydawca, serwisant, sekretarz newsroomu w Radio ZET, wydawca i prowadzący programy w TVP 3, m.in. "Zawsze na temat" , w latach 2005 – 2014 wydawca informacji w Radio TOK FM, w latach 1999 – 2005 współpracował z Radiem Plus, był aktorem Teatru Muzycznego w Zamościu, wystąpił w  obsadzie aktorskiej serialu "Wataha". Mówi, że w swoim życiu nie przepracował ani jednego dnia. Wyznaje zasadę, że dla kogo praca jest przyjemością, dla tego życie staje się zabawą. Uwielbia podróże, informacje, wschody słońca i pracę z młodzieżą.

 

Anna DRAGANEK - WAYS
współprowadząca warsztaty dziennikarskie,
z SOBIESKIM związana od 2016 roku

 

Prezenterka informacji, wydawca dnia, desk reporter. W mediach pracuje od 2005 roku. Pierwsze zawodowe kroki stawiała w radomskim Radiu Rekord.  Z TOK FM związana od 2009 roku. Ukończyła studia o kierunku Zarządzanie, specjalność: reklama i marketing. Interesuje się tematyką związaną z wystąpieniami publicznymi. Stale poszerza swoją wiedzę w tym zakresie, dzięki licznym kursom i szkoleniom.

Prywatnie fanka kryminałów, podróży i włoskiej kuchni.

 

Nauczyciele uczący przedmiotów rozszerzonych w klasach medialnych:


Dorota SECH
nauczyciel mianowany języka polskiego, 
w SOBIESKIM pracuje od 2015 roku

 

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Rzecznik Praw Ucznia w SOBIESKIM, opiekun szkolnej gazety „Kurier Sobieskiego”. Prywatnie interesuje się teatrem – szczególnie estetyką Jerzego Grzegorzewskiego i Krystiana Lupy. Pisała recenzje do portalu teatrakcje.pl i pracowała jako redaktor prowadzący w latach 2010 – 2012, współpracowała przy Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych jako redaktor dziennika teatralnego ITSELF oraz przy Festiwalu Singera. Współtworzyła e-learningowy kurs o historii literatury polskiej XIX wieku dla studentów obcokrajowców na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracowała z okręgiem warszawskim Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Uwielbia literaturę ukraińską, Wyspiańskiego, spacery po Warszawie i czekoladę.

 

 

 

Małgorzata GODLEWSKA
nauczyciel dyplomowany języka polskiego, edukacji filmowej i warsztatów filmowych, 
w SOBIESKIM pracuje od 2013 roku

 

Absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Szczecińskiego i studiów podyplomowych w zakresie historii w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz glottodydaktyki polonistycznej na Wydziale Polonistyki UW. Pasjonatka fotografii i filmu, zwłaszcza twórczości Pedra Almodóvara, Stephena Daldry’ego i Alejandra Gonzáleza Iñárritu; ceni sztukę operatorską Janusza Kamińskiego (m.in. za efekt bleach bypass), Roberta Richardsona, Rogera Deakinsa i Emmanuela Lubezkiego; nieustannie poszukuje nowych inspiracji w świecie obrazu.

 

 

Weronika ZASADA – STAŃSKA
nauczyciel mianowany języka polskiego,
w SOBIESKIM pracuje od 2020 roku

 

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją medialną i nauczycielską oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ze specjalizacją z malarstwa ściennego. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych z glottodydaktyki polonistycznej. Uwielbia pisać (m. in. dla galerii sztuki i teatru). Fascynuje się eko - designem oraz sztuką recyklingową. Do kręgu inspiracji zalicza także liczne doświadczenia z prowadzenia animacji plastycznych oraz pisarskich dla dzieci i młodzieży.
Ze studiów wyniosła entuzjazm do teorii literatury, zaś z tradycji rodzinnych hobbistyczne zainteresowania naukami ścisłymi, w których upatruje korzeni swojego upodobania do rzetelnej i wnikliwej analizy tekstów literackich oraz wielu pomysłów malarskich. Od zawsze kochająca świat przyrody, a z wiekiem doceniająca jego mądrość coraz bardziej. Wielbicielka twórczości Jacka Kaczmarskiego i Krzysztofa Klenczona, kina polskiego i powojennej polskiej twórczości telewizyjnej do lat 90-tych, a także niezmiennie pod wrażeniem kina austriackiego reżysera Ulricha Seidla. Wolne chwila umila sobie ukochaną muzyką filmową Zbigniewa Preisnera oraz innych znakomitych twórców polskiej muzyki filmowej.

 

Paulina KUBASIK  
nauczyciel dyplomowany historii i wiedzy o społeczeństwie,
w SOBIESKIM pracuje od 2002 roku

 

Absolwentka historii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz studiów podyplomowych z wiedzy o społeczeństwie. Wieloletni opiekun Samorządu Uczniowskiego, odpowiedzialna za Kulturalny Festiwal Artystyczny Sobieskiego, realizowała programu związany ze szkolnym budżetem partycypacyjnym. Interesuje się historią sztuki i malarstwem. Uwielbia podróże i żeglowanie po morzach i oceanach. Jako wychowawca i nauczyciel nauczanych przedmiotów jest organizatorem wielu wycieczek i ciekawych spotkań.

 

 

Edyta TRĘBICKA
nauczyciel dyplomowany historii,
w SOBIESKIM pracuje od 1999 roku

 

Absolwentka historii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyła Podyplomowe Studium Pedagogiki Resocjalizacyjnej w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz studia podyplomowe z etyki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Współorganizatorka licznych wyjazdów ze szkolnym chórem. Przez wiele lat organizowała w szkole konkurs „O Tarczę Jana III Sobieskiego”. 16 lat kierowała sztabem wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym liceum.

Jej pasje to: teatr, musicale, podróże, szycie strojów teatralnych (na 4 piętrze znajduje się szafa pełna strojów) i kwiaty. Od dziecka wiedziała, że będzie nauczycielem. Uwielbia uczniów, o których mówi, że „męczy ich z historii, dla ich dobra”.

 

Paulina PIĘTA
nauczyciel mianowany języka angielskiego,
w SOBIESKIM pracuje od 2018 roku

 

Magister filologii włoskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, absolwentka kwalifikacyjno-metodycznych studiów nauczania języka angielskiego na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Po studiach pracowała w międzynarodowych korporacjach, jednak jej prawdziwym powołaniem jest zawód nauczyciela. Interesuje się lingwistyką teoretyczną i stosowaną - szczególnie w obszarze gramatyki oraz składni, zarządzaniem kapitałem ludzkim oraz prawem cywilnym. Prywatnie amatorka kina, pasjonatka kuchni włoskiej oraz zamiłowana rowerzystka, chętnie sięgająca po literaturę stosowaną z zakresu psychologii oraz ekonomii. Prowadzi badania w dziedzinie socjolingwistyki w obszarze skutecznej komunikacji oraz zakłóceń w komunikacji. W Sobieskim prowadziła także koło języka włoskiego.

 

Urszula TOMASZEWSKA,
nauczyciel dyplomowany języka angielskiego 
w SOBIESKIM pracuje od 2002 roku

 

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie oraz Wydziału Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Przewodnicząca zespołu nauczycieli języka angielskiego. Prywatnie miłośniczka pieszych wędrówek, wypoczynku na łonie natury, psów oraz zielonej herbaty.

 

Filip SULICH
nauczyciel dyplomowany języka angielskiego,
w SOBIESKIM pracuje od 2010 roku


Absolwent Wydziału Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego (studia licencjackie i magisterskie), ponadto ukończył kurs  kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie. Posiada 15-letnie doświadczenie w pracy dydaktycznej.  Jest egzaminatorem maturalnym CKE; był lektorem języka angielskiego na szczeblu akademickim; wieloletnim administratorem dziennika elektronicznego Librus (2011-2020); współorganizował pierwsze w historii Sobieskiego wyjazdy na obozy szkoleniowo-językowe EuroWeek.

 

Ewa CISZEWSKA
nauczyciel mianowany języka angielskiego,
w SOBIESKIM pracuje od 2006 roku

 

Wcześniej pracowała z młodzieżą licealną i studentami w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kurnie. Od 2010 roku zainicjowała i współorganizowała językowe szkolenia wyjazdowe w ramach programu Euroweek, na których młodzież doskonaliła umiejętności językowe w międzynarodowym gronie lektorów. Uczestniczyła w szkoleniach dla nauczycieli języka angielskiego w Wielkiej Brytanii w Eastbourne i Londynie. W 2019 koordynowała szkolny etap ogólnopolskiego konkursu tłumaczeniowego Juvenes Translatores. Od 2007 roku jest egzaminatorem maturalnym Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prywatnie, bardzo dobrze gra w tenisa stołowego, średnio jeździ na nartach, ale lubi i jest entuzjastką sudoku.


Wychowawcy klas:

  • A (2023 - 2027) - p. Mateusz CHMIELEWSKI
  • A (2022 - 2026) - p. Ewa WOŹNIAK
  • A (2021 - 2025) - p. Dorota SECH
  • A (2020 - 2024) - p. Urszula TOMASZEWSKA
  • A (2019 - 2023) - p. Monika NIEMIEC
  • A (2019 - 2022) - p. Małgorzata GODLEWSKA
  • A (2018 - 2021) - p. Dorota SECH
  • A (2017 - 2020) - p. Edyta TRĘBICKA
  • A (2016 - 2019) - p. Jakub PIĄTKOWSKI
  • A (2015 - 2018) - p. Małgorzata WOJTYSIAK
Data dodania: 2020-03-05 22:03:59
Data edycji: 2024-04-19 13:20:39
Ilość wyświetleń: 30023
Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej